schule@deutscheschuleriga.lv

Monday to Friday

Skola

RĪGAS VĀCU PRIVĀTSKOLA – Starptautiska vācu privātskola

Deutsche Schule Riga (DSR) – Rīgas vācu skola – ir jauna starptautiska privātskola Rīgas centrā (Dzirnavu ielā 16). Skolēni, kas apmeklē Rīgas Vācu skolu, apgūst vācu, angļu un trešo valodu. Jau šobrīd (2019./2020. mācību gadā) darbojas mūsu skolas bērnudārzs un sākumskolas pirmās trīs klases.  Sākumskolas 4. klase tiks atvērta 2020. gada 1. septembrī (2020./2021. mācību gadā). Katru turpmāko mācību gadu tiks pievienota viena nākamā klase. Rīgas vācu skolas mērķis ir piedāvāt visus skolas posmus, sākot no bērnudārza līdz ģimnāzijas 12. klasei. Skolēniem būs iespēja pabeigt skolu ar starptautiski atzītu „Abitur“ (Vācijas vidusskolas diploms) un/vai „International Baccalaureate“ (IB) diplomu. IB programmas priekšnoteikums ir, ka vienlaikus 11. un 12. klasē 60% mācību stundas notiek angļu valodā.

Skolēnu skaits vienā klasē nepārsniedz astoņpadsmit (attiecība starp skolotājiem un skolēniem ir 1:18). Mācības notiek katru dienu no plkst. 08:30 līdz 15:30. Pēc tam ir izvēles iespēja piedalīties fakultatīvajās nodarbībās, kā arī palikt skolā līdz plkst. 18:30 un skolas personāla uzraudzībā pildīt mājasdarbus.

Nākamajam mācību gadam 2020./21. Rīgas Vācu skolas (DSR) sākumskolas posms uzņem jebkuras tautības bērnus vecumā no 5 līdz 10 gadiem (kuri dzimuši 2009.-2014. g.). Piecgadīgiem bērniem mēs iesakām apmeklēt mūsu bērnudārzu (pirmskolu). Saskaņā ar Latvijas likumdošanu mācības 1. klasē var uzsākt arī apdāvināti piecgadīgi bērni, ja vien bērnam 2020. gadā paliek 6 gadi.

Uzsākot skolas gaitas, 1. klases skolēniem ir nepieciešamas pietiekamas vācu valodas zināšanas, lai varētu sekmīgi piedalīties mācību procesā. Skolēni, kuriem nav priekšzināšanu var apmeklēt sagatavošanas kursus no 13. jūlija līdz 21. augustam 2020. gadā. DSR pieļauj izņēmumus tikai atsevišķos gadījumos, ar nosacījumu, ka skolēns apgūst vācu valodu papildus individuālās nodarbībās un ir spējīgs ātri integrēties klasē, netraucējot mācīties pārējiem.

Lielākā mācību stundu daļa mūsu privātskolā „Deutsche Schule Riga“ notiek vācu valodā. Angļu, vācu un citu valodu skolotāji ir valodas nesēji. Rīgas vācu skolas mācību plāni tiek izstrādāti atbilstoši Vācijas izglītības standartiem, bet atbilst arī Latvijas Izglītības likuma prasībām. Papildus angļu valodai mācību plānā ir iekļautas 4 latviešu valodas stundas nedēļā. Krievu valodas stundas arī ir iespējamas.