+371 29250084

schule@deutscheschuleriga.lv

08:00 - 18:30

Monday to Friday

+371 29250084
schule@deutscheschuleriga.lv

Dzirnavu iela 16

Riga, Latvija

08:00 - 18:30

Monday to Friday

Kāpēc sūtīt savu bērnu uz vācu bērnudārzu?

RĪGAS VĀCU PRIVĀTSKOLA – Starptautisks vācu privātais bērnudārzs

Kāpēc sūtīt savu bērnu mācīties starpautiskā privātā bērnudārzā?

Tā ir starptautiska līmeņa izglītība Jūsu bērnam!

Jau agrā vecumā ieteicams sākt izkopt bērnos globālās kompetences. Nepieciešamās spējas, lai gūtu panākumus mūsdienu aizvien globalizētākajā darba tirgū, ietver sevī gan akadēmiskās zināšanas, gan angļu valodas prasmi, gan arī valodas un kultūrkompetenci vismaz vēl vienā svešvalodā. Šodienas Eiropas  ekonomikā un politikā aizvien pieaug Vācijas nozīme. Vācu valodas pārvaldīšana, papildus angļu valodai, kā arī korektas kulturālās saskarsmes prasmes kļūst aizvien svarīgākas godkārīgu jauno Eiropas pilsoņu profesionālajā dzīvē.

Maziem bērniem piemīt dabiskas spējas viegli apgūt svešvalodas. Jo agrāk viņi sāk to darīt, jo lielāki ir panākumi vēlāk. Tieši tas ir Rīgas vācu privātskolas un privātā bērnudārza mērķis. Mūsu privātais bērnudārzs ar nodarbībām vācu valodā nodarbina tikai pedagogus no Vācijas, kuri bērniem palīdz apgūt savu dzimto valodu un kultūru. Šo uzdevumu viņiem palīdz veikt pedagogu asistenti no Latvijas, kuri labi runā vāciski, kā arī saprot latviešu un krievu valodu. Mācības notiek mazās klasēs, kur uz vienu pedagogu ir ne vairāk kā seši bērni, tā nodrošinot augstu mācību kvalitāti. Tas sniedz pedagogiem iespēju ņemt vērā jūsu bērna individuālo attīstību un vajadzības. Tiklīdz bērns sāk mācīties 1. klasē, katru nedēļu mācību programmā ir iekļautas arī divas angļu valodas stundas, kā arī četras latviešu vai krievu valodas stundas pēc jūsu izvēles.

Vecākiem varētu rasties jautājums, kāpēc jādod priekšroka vācu valodas apguvei, nevis angļu valodai. Atbilde ir vienkārša. Maziem bērniem ieteicams vispirms intensīvi apgūt vācu un citas valodas. Vienlaicīga angļu valodas apguve jāierobežo tādā līmenī, lai tā nekļūtu par dominējošo svešvalodu. Bērni, kuri apmeklē angļu skolu vai arī apgūst angļu valodu kā pirmo svešvalodu, ir pakļauti vēlākam riskam –  formējošajos jaunības gados – atstāt novārtā citas svešvalodas. Ievērojot angļu valodas aizvien lielāko dominanci un neapšaubāmo nozīmi mūsdienu pasaulē, daži jaunieši kļūdaini domā, ka ar angļu valodas zināšanām pietiek. Tādēļ viņiem bieži vien ir par maz gribas un godkāres, lai veltītu laiku un enerģiju citu svešvalodu apgūšanai. Salīdzinājumā ar viņiem vairākvalodīgajiem skolēniem, kuri jau pirms angļu valodas mācīšanās tekoši runā vācu valodā,vēlāk ir būtiskas priekšrocības.

Rīgas vācu skola sniedz skolēniem kvalitatīvu daudzvalodīgu starptautisku izglītību, kas viņus atbilstoši sagatavo karjeras izaicinājumiem Eiropas un globālajā darba tirgū.

Saskaņojot mācību programmas ar Latvijas izglītības sistēmu, saistībā ar četrām mācību stundām nedēļā pēc izvēles latviešu vai krievu valodā,  papildus nodrošina to, ka Latvijas skolēni neatstās novārtā savas dzimtās valodas prasmi.