deutcheshule

DEUTSCHE SCHULE RIGA

ir starptautiska privātskola, kas dibināta 2015. gada vasarā. Rīgas vācu skola ir atvērta gan Latvijas skolēniem, gan arī bērniem no citām valstīm, kuru vecāki uzturas Latvijā. Šobrīd skolu apmeklē bērni no 13 valstīm (12.2016.).  Bērni mācās angļu valodu, vācu un trešo valodu pēc izvēles. Lielākā daļa mācību stundas notiek vācu valodā. Pedagogu dzimtā valoda ir vācu valoda. Pirmsskolas izglītības līmenī vācu pedagogiem palīdz vietējie asistenti, kuri runā gan vācu valodā, gan arī latviešu un krievu valodās.

Akadēmiskās programmas galvenais uzdevums pirmsskolas līmenī ir palīdzēt apgūt vācu valodu audzēkņiem, kuriem tā nav dzimtā valoda, lai viņi bez grūtībām varētu uzsākt mācības 1. klasē. 1. klases skolēni četras stundas nedēļā apgūs otru valodu – pēc izvēles vai nu latviešu, vai krievu. Pamatskolā un sagatavošanas skolai grupā kā trešā valoda divas stundas nedēļā tiks mācīta angļu valoda.

Jaunajam mācību gadam, kas sāksies 2017. gada 1. septembrī, skola uzņem bērnus vecumā no 1,5 līdz 9 gadiem (bērnus, kas dzimuši 2007.-2016. g.). Bērniem bez vācu valodas priekšzināšanām, kuri vēlas uzsākt mācības 1. klasē, piedāvājam iespēju apmeklēt intensīvus vācu valodas kursus no 17. jūlija līdz 25. augustam 2017. gadā. Skolas nodarbības notiek no 08:30 līdz 15:30, taču skola ir atvērta no 08:00 līdz 18:30. Pēc plkst. 15:30 skola piedāvā fakultatīvas nodarbības, kā arī bērnu pieskatīšanu līdz 18:30.